Ezt a feladatot hogyan kell megcsinálni?


a) Egy autó az autópályán 120 km/h sebességgel halad, és a sofőr 1,5 másodpercig nem

figyel az útra. Hány métert tesz meg az autó ennyi idő alatt?


A tapasztalatok szerint, ha

egy sofőr betartja az autópályán a 130 km/h sebességhatárt, akkor az átlagsebessége legfeljebb 120 km/h körül alakulhat. A Siófok–Budapest távolság közelítőleg 100 km.


b) Számítsa ki, hogy hány perccel rövidebb idő szükséges a Siófok–Budapest távolság

megtételéhez, ha 120 km/h átlagsebesség helyett átlagosan 130 km/h-val teszi meg

ezt a távot egy autó!


2018 januárjában Magyarországon összesen 1178 személyi sérüléssel járó közúti baleset

történt, melyek közül 440 esetben a gyorshajtás volt a fő ok. A balesetek okainak megoszlását egy kördiagramon szeretnénk ábrázolni.


c) Mekkora középponti szög tartozik a kördiagramon a gyorshajtáshoz?

Válaszát egész fokra kerekítve adja meg!



2020. máj. 4. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

[link]


[link]


Mielőtt kérdezel, érdemes próbálkozni és keresegélni.

2020. máj. 4. 16:01
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezeknél csak az eredményeket írják ki... Nekem teljes levezetett kell!!!!
2020. máj. 4. 16:04
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

a:

120km/h= 120000 m/h

1h=3600 mp

120000/3600*1.5=50

2020. máj. 4. 16:12
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

b

60 perc alatt 120 km

x ido alatt 100 km

x=100*60/120=50 perc

ha 130cal megy

x=100*60/130=46.15

Tehat 3 perc 45 mpvel lesz gyorsabb

2020. máj. 4. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
c 360/1178*440=135
2020. máj. 4. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Ha linket ajánlanak, akkor érdemes azt megnézni. A javítási útmutatóban több megoldás is van.
2020. máj. 4. 16:25
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ezeknél csak az eredményeket írják ki... Nekem teljes levezetett kell!!!!"

Segítek, ezt így mondják magyarul:

Köszönöm szépen a válaszodat! Sajnos, nem fogalmaztam pontosan, nekem a levezetésre is szükségem lenne.

2020. máj. 4. 21:31