Írja fel az alábbi számokat hatvány alakban, mégpedig úgy, hogy a kitevő (-1)-nél kisebb egész szám legyen!
1/8; 0,04; 9; 10 ?
2020. febr. 2. 10:59
1/1 anonim válasza:
1/8 2 valamelyik hatványa lesz.
2^(-1) = 1/2
2^(-2) = 1/4
Folytasd!
.
0,04 = 4/100 = (2/10)^2 = (10/2)^-2 = 5^(-2).
.
9 = 3² = (1/3)^-2
.
10 = ngyök(10)² = (1/ngyök(10))^(-2)