Az alábbi matematika feladatot hogyan kellene megcsinálni?


Írja fel az alábbi számokat hatvány alakban, mégpedig úgy, hogy a kitevő (-1)-nél kisebb egész szám legyen!

1/8; 0,04; 9; 10 ?



2020. febr. 2. 10:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1/8 2 valamelyik hatványa lesz.

2^(-1) = 1/2

2^(-2) = 1/4

Folytasd!

.

0,04 = 4/100 = (2/10)^2 = (10/2)^-2 = 5^(-2).

.

9 = 3² = (1/3)^-2

.

10 = ngyök(10)² = (1/ngyök(10))^(-2)

2020. febr. 2. 11:43