Ket falu közt egy autóbusz átlag sebessége az egyik irányban V1, másik irányban pedig V2.

Mekkora egy teljes fordulóra az átlag sebessége?


Szerintem:


(teljes út *2)/(v1+v2)


2020. máj. 31. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Amit felírtál, azzal időt tudnál számolni (hisz t=s/v). A keresett átlagsebesség helyesen:

v_átlag = (teljes út*2)/(1/v1 + 1/v2)

2020. máj. 31. 22:35
 2/11 A kérdező kommentje:

Jajj tényleg félre írtam.

Ezt akartam: (teljes ut*2)/((s/v1)+(s/v2))

2020. máj. 31. 22:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Így már jó, csak elírtam én is. Ugye a feladatban nem ismert a két falu távolsága (s), de ez nem is baj, mert azzal egyszerűsíthetsz, és végül marad:

v = 2/(1/v1 + 1/v2)

2020. máj. 31. 22:59
 4/11 A kérdező kommentje:

Van erre egy másik kérdésem.

Ha pl a faluk távolsága 200km, egyik irányban a sebesség 1km/h, másik irányba 50km/h, akkor mennyi az átlag utazott óra?


200/(v1+v2)??

Ez 3,9 , kissé lehetetlennek tűnik.

2020. máj. 31. 23:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagsebességgel kell elosztani (1.96 km/h), nem a sebességek összegével.
2020. máj. 31. 23:11
 6/11 A kérdező kommentje:

De ekkor a rendes utazott óra jók ki eredmenyul.

Nem az átlag óra.

2020. máj. 31. 23:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit takar az átlag óra? Átlagsebességből számolod a két falu között utazással töltött időt.
2020. máj. 31. 23:42
 8/11 A kérdező kommentje:
Vagy az átlag óra az simán (100+2)/2??
2020. máj. 31. 23:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. A feladat hogy hangzik? Egész biztos nem átlag órára kíváncsi.
2020. jún. 1. 09:23
 10/11 A kérdező kommentje:

Bocsi nem átlag óra.

Hanem összes utazott óra.

Neked van igazad.

Köszi.


Viszont lenne itt egy másik feladat.


[link]


Itt az én elemzesem szerint:


V1=(n*Scd-Scd)/a

V1=(b-n*b)/c


Ennel Scd azt jelenti hogy C-tol Debrecenig levő távolság.

2020. jún. 1. 19:55
1 2