Levezetést kérnék nem csak megoldást.2020. jan. 3. 16:25
1/2 anonim válasza:
A test súlya: F = m * g = 5 kg * 9,81 m/s² = 49,05 N
Számoljuk ki a tartóerő nagyságát! A súlyerő függőleges, a tartóerő a lejtőre merőleges, az eredő a lejtővel párhuzamos. Rajzold le! A tartóerő cos(20 fok) * 49,05 N = 46,09 N.
A lejtőn való gyorsítő erő sin(20 fok) * 49,05 N = 16,78 N
A súrlódás 0,2 * 46,09 N = 9,218 N
A tényleges gyorsító erő 16,78 N - 9,218 N = 7,562 N
A lejtő hossza 2 m / sin(20 fok) = 5,848 m
a = F / m = 7,562 N / 5 kg = 1,512 m/s²
.
t = ngyök(2s/a) = 2,78 s
v = a * t = 1,512 m/s² * 2,78 s = 4,20 m/s
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2020. jan. 3. 16:56