4. Feladat megoldasat valaki letudna vezetni? Kiegeszites keppen meg annyit irt a tanar hogy : a rovidebb oldallal szemben 40 fokos szog van, es hogy ket megoldast fogok kapni. Nos ez nekem nem igazan segitett.

[link]

2020. máj. 28. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]

10,3/8,6=sin(béta)/sin(62°15')

sin(béta)=1,05>1 Nincs megoldás.


10,3/8,6=sin(béta)/sin40°

sin(béta)=0,7699

béta1=50,34° béta2=129,66°

gamma1=89,64° gamma2=10,34°


[link]


T1=10,3*8,6*sin89,64°/2=44,29

T2=10,3*8,6*sin10,34°/2=7,95

2020. máj. 28. 20:10
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm

A területet mar csak extrakent szamoltad ki? :D

2020. máj. 28. 20:27