Matekházi-valószinüség számítás?


Egy hosszú élettartamú villanyégőt úgy hirdetnek hogy az égők 80% a minimálisan 10000 óráig ég. Vesznek 20 égőt és megmérik az élettartamukat Azt tapasztalják hogy hétnek a meghirdetett 10e óránál kevesebb volt az élettartama ezért panaszt emelnek a gyártó ellen. mennyire megalapozott a panaszuk? válaszát indokolja számítással!


Ennél a feladatnál mit és hogyan kell kiszámítani?


Előre is köszi. ☺


(Bunkóknak előre szólok, ha megtudom hogyan lehet az ilyen feladatokat megoldani a többire is át tudomm vinni ezt a tudást szóval nyugi meg fogom tanulni. ;) ezen kívül úgyis vagy 10 feladat van. ×D)



2020. máj. 27. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
20 égőből 7 nem érte el a 10e órát. Tehát igaz volt, hogy az égők 80%-a elérte a 10e órát?
2020. máj. 27. 17:28
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Binomiális eloszlást kell alkalmazni. Az alapján ki kell számolni a tapasztalt adatok bekövetkezési valószínűségét és azt kell összevetni a 80%-kal.
2020. máj. 27. 17:30
 3/8 A kérdező kommentje:

2.kommentelő: a binomiális eloszlás az mi?


Bocsi de nekünk a tanár semmi ilyesmit nem emlitett.


11.es vagyok.



Le tudnád nekem írni esetleg egy egyszerübb példával,légyszives?

2020. máj. 27. 17:44
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

pl: tegyük fel, hogy a sorsjegyek negyede nyer. Mi a valószínűsége, hogy 4 sorsjegy közül pont egy nyer?

p(nyer)=0,25

q(nem nyer)=0,75

n(mintanagyság)=4

k(kívánt előfordulás száma)=1


P = (n alatt k)*p^k*q^(n-k) = 4*0,25*0,75^3 = ....


Ezt akkor kell használni, ha ismersz egy sokasági valószínűséget, illetve ha az esetek nem függnek egymástól.

2020. máj. 27. 18:00
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezer hála a segitségért! ☺



A következő feladatra is alkalmazható ez?

"helyi gépsor palackokat gyárt normális működés mellett a palackok 4% a törött


A: mennyi a valószínűsége hogy 50 palackból legfeljebb 4 törött ha a gép jól működik?


B ha 50 üvegből legalább 5 törött milyen valószínűséggel működik Mégis jól a gép?"



Illetve ha igen akkor it egyesével ki lell számoljam ha 0, 1 ..4 törött összeadni a B részében pedig az inverzét kell kiszámolni és kivonni 1ből?

2020. máj. 27. 18:07
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Használható...
2020. máj. 27. 18:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem itt pont nem kell alkalmazni a binomiális tételt, mert az egyetemi szint. Ha egyetemista a kérdező, akkor nem szóltam...
2020. máj. 27. 18:34
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7...

Cáfolom, talán idén is volt középszinten. és 2 éve is, szóval nem, nem egyetemi!


Mint tétel, talán, de mint számítási módszer, még középsuliba van...

2020. máj. 27. 18:36