Dominó valószínűség számítás?


Az összekevert Dominik bol véletlenszerűen kivalasztunk kettőt.

Mennyi a valószínűsége annak hogy a két dominó osszeillesztheto a játék szabályai szerint??


2020. máj. 2. 21:09
 1/5 GyakoryKrisztina ***** válasza:
Hány fajta dominó van?
2020. máj. 2. 21:56
 2/5 A kérdező kommentje:

45 darab.

Tehát 0-8ig vannak szamozva.

2020. máj. 2. 22:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük szét aszerint, hogy az elsőnek kiválasztott dominón azonosak-e a számok vagy sem;

-ha azonosak, akkor elsőnek 9-féle válaszható, másodiknak csak 8-féle, így 9*8=72 esetet tudunk megszámolni.

-ha nem azonosak, akkor elsőre 45-9=36-féle dominó választható, másodikra 8+8=16 féle, így 36*16=576 esetben passzolnak össze.

Összesen tehát 72+576=648 esetben tudunk párosítani.

Összes eset: 45*44

2020. máj. 2. 23:20
 4/5 A kérdező kommentje:

Időközben rájöttem hogy kedvezo esetek száma 324.

Tehát a megoldás 324/990=18/55

2020. máj. 2. 23:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogyan jött ki a 324 a kedvező esetre?
2020. máj. 3. 01:59