Az összekevert Dominik bol véletlenszerűen kivalasztunk kettőt.
Mennyi a valószínűsége annak hogy a két dominó osszeillesztheto a játék szabályai szerint??
2020. máj. 2. 21:09
2/5 A kérdező kommentje:
45 darab.
Tehát 0-8ig vannak szamozva.
2020. máj. 2. 22:30
3/5 anonim válasza:
Vegyük szét aszerint, hogy az elsőnek kiválasztott dominón azonosak-e a számok vagy sem;
-ha azonosak, akkor elsőnek 9-féle válaszható, másodiknak csak 8-féle, így 9*8=72 esetet tudunk megszámolni.
-ha nem azonosak, akkor elsőre 45-9=36-féle dominó választható, másodikra 8+8=16 féle, így 36*16=576 esetben passzolnak össze.
Összesen tehát 72+576=648 esetben tudunk párosítani.
Összes eset: 45*44
4/5 A kérdező kommentje:
Időközben rájöttem hogy kedvezo esetek száma 324.
Tehát a megoldás 324/990=18/55
2020. máj. 2. 23:36
5/5 anonim válasza:
Hogyan jött ki a 324 a kedvező esetre?