Endre1999 kérdése:

Egy céllövés során minden találat egy r = 18 cm sugarú körlapra jut. A lövés a kör bármely pontjára egyenlő eséllyel kerülhet. Az X valószínűségi változó értéke legyen a találat helyének távolsága a kör középpontjától. Számítsuk ki az X szórását?


2020. jan. 27. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Baromság!


Aki ezt írta az életében nem lőtt.

2020. jan. 27. 18:58
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az eloszlásfüggvény:


F(x) = 0, ha x <= 0

F(x) = (x^2*Pi)/(18^2*Pi) = x^2/324, ha 0 <= x < 18

F(x)= 1, ha x > 18


A sűrűségfüggvény ennek deriváltja:

f(x) = 0, ha x < 0 vagy x> 18

f(x) = x/162, ha 0 < x < 18


Várható érték integrálni kell x*f(x)-et 0-tól 18-ig.


Integrálni kell x^2*f(x)-et 0-tól 18-ig. Ebből kivonod a várhatóérték négyzetét, akkor kapod a szórás négyzetét.

2020. jan. 27. 18:58
 3/5 anonim ***** válasza:
2020. jan. 27. 19:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segített! :)
2020. jan. 27. 19:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Váljék egészségedre!
2020. jan. 27. 19:20