2020. jan. 27. 18:45
1/5 anonim válasza:
Baromság!
Aki ezt írta az életében nem lőtt.
2/5 anonim válasza:
Az eloszlásfüggvény:
F(x) = 0, ha x <= 0
F(x) = (x^2*Pi)/(18^2*Pi) = x^2/324, ha 0 <= x < 18
F(x)= 1, ha x > 18
A sűrűségfüggvény ennek deriváltja:
f(x) = 0, ha x < 0 vagy x> 18
f(x) = x/162, ha 0 < x < 18
Várható érték integrálni kell x*f(x)-et 0-tól 18-ig.
Integrálni kell x^2*f(x)-et 0-tól 18-ig. Ebből kivonod a várhatóérték négyzetét, akkor kapod a szórás négyzetét.
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segített! :)
2020. jan. 27. 19:18