Valaki tud ezekben segiteni?


Írd le és rendezd az egyenleteket! (Kis/nagy betű, számformátum mindegy)

1.Hidrogént és klórt egyesítünk

2.Vízen áramot vezetünk át

3.Szenet tökéletesen elégetünk


Értelmezd a reakciót!

S + O2 → SO2 1.Mi redukálódott?

2.Mi oxidálódott?

3.Mi a redukálószer?

4.Mi a reakció típusa?


Sósavval közömbösítünk nátrium-hidroxid oldatot.

1. Írd fel a reakcióegyenletet!

2. 5 mol sósav hány mol lúgot közömbösít



2020. máj. 27. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudok ha leírod meddig jutottál eddig.
2020. máj. 27. 11:25
 2/5 A kérdező kommentje:
Semmeddig mivel nem ertem az egeszet
2020. máj. 27. 11:28
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

1.) 1.H2+Cl2=2HCl

2.H2O=H2+O2 (és ez nem háhúsz)

3.C+O2= CO2


HÁT EZ TÉNYLEG K*RVA NEHÉZ VOLT

2020. máj. 29. 23:03
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

2.)1. Az oxigén

2. Ha a kén redukalodott akkor vajon mi oxidalodott? Ez már nekem is meghaladja a kepessegeimet

3. Az a redukaloszer ami oxidalodik (előző kérdés)

4.Mivel oxidácio meg redukcio volt benne akkor vajon mi? (Hát nem redoxi mert az túl egyszerű lenne megfejteni)

2020. máj. 29. 23:09
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

3.) 1. HCl+NaOH= NaCl+ H2O

ez a legegyszerűbb kozombosites

2.Mivel 1:1 az arany ezett 5 molt kozombosit

2020. máj. 29. 23:12