Tudnátok segiteni ezekben az egyenletekben?


5x+5+4x+2x+6x=10


6x-(4x+8)=6


30+4(x-15)+10(x+6)-2(7x-x)=30



2019. jan. 10. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el?
2019. jan. 10. 18:00
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Először vond össze az x-eket, aztán rendezd az egyenletet.


2. Először bontsd a zárójelet, utána rendezd.


3. Bontsd a zárójeleket, vond össze az azonos alakúakat, majd rendezd.


(Próbálkozz vele, ne kérd, hogy valaki megmondja helyetted a megoldást, mert úgy nem fogsz fejlődni. Ha megküzdesz vele, akkor később magadtól is menni fog, megvan a sorrendje. És ettől csak nehezebb feladatok lesznek később.)

2019. jan. 10. 18:03
 3/4 anonim ***** válasza:

1. feladat

5x+5+4x+2x+6x=10

17x+5=10

17x=10

x=10/17


2. feladat

6x-(4x+8)=6

6x-4x-8=6

2x=-2

x=-1


3. feladat

30+4(x-15)+10(x+6)-2(7x-x)=30

30+4x-60+10x+60-14x+2x=30

30+2x=30

2x=0

x=0

2019. jan. 11. 18:39
 4/4 anonim ***** válasza:
1.feladatmegoldásnál hova tünt a +5 ? Utolsó😊
2019. jan. 12. 09:40