5x+5+4x+2x+6x=10
6x-(4x+8)=6
30+4(x-15)+10(x+6)-2(7x-x)=30
2019. jan. 10. 16:46
2/4 anonim válasza:
1. Először vond össze az x-eket, aztán rendezd az egyenletet.
2. Először bontsd a zárójelet, utána rendezd.
3. Bontsd a zárójeleket, vond össze az azonos alakúakat, majd rendezd.
(Próbálkozz vele, ne kérd, hogy valaki megmondja helyetted a megoldást, mert úgy nem fogsz fejlődni. Ha megküzdesz vele, akkor később magadtól is menni fog, megvan a sorrendje. És ettől csak nehezebb feladatok lesznek később.)
3/4 anonim válasza:
1. feladat
5x+5+4x+2x+6x=10
17x+5=10
17x=10
x=10/17
2. feladat
6x-(4x+8)=6
6x-4x-8=6
2x=-2
x=-1
3. feladat
30+4(x-15)+10(x+6)-2(7x-x)=30
30+4x-60+10x+60-14x+2x=30
30+2x=30
2x=0
x=0
4/4 anonim válasza:
1.feladatmegoldásnál hova tünt a +5 ? Utolsó😊