Súlyozott átlagot hogy számolom ki pontosan?


Az ugye megvan, hogy pl az érdemjegyeket megszorzom a kreditértékkel. De mivel osztom el? Mert 7 tantárgy van, ha 7-el osztom el, akkor 10, jön ki.


Illetve a súlyozott átlag és a súlyozott számtani átlag ugyan az?



2020. máj. 21. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Értelemszerűen a súlyok összegével kell osztani, esetünkben a kreditek a súlyok, így a kreditek összegével.

A kettő ugyanaz.

2020. máj. 21. 20:48
 2/5 A kérdező kommentje:

A kreditek összegével? Nem az érdemjegyekével?


Mert közben találtam egy oldalt ami kiszámolja a súlyozott átlagot, de ez az eredmény úgy jön ki, ha a jegyek összegével osztom el

2020. máj. 21. 20:52
 3/5 anonymousreview60 ***** válasza:
(jegy1•kredit1 + jegy2•kredit2 + ...)/(kredit1 + kredit2 + ...)
2020. máj. 21. 21:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően, ha van egy 3 kredites tárgyad, amire kapsz egy 5-öst, az gyakorlatilag azt jelenti, hogy van 3 darab 5-ösöd. Ha van 3 darab 5-ösöd, akkor az átlag:


(5+5+5)/3 = 15/3 = 5


Ennek a rövidítése az úgynevezett súlyozott átlag:


(3*5)/3 = 15/3 = 5


Ezért osztasz a KREDITEK összegével.


Van egy másikfajta átlagszámítás, ott mindegy, hogy miből mennyi van, 30-cal kell a súlyozott összeget osztani. Ez az úgynevezett korrigált kreditindex, és ebből számolják az ösztöndíjakat és az átsorolásokat.

2020. máj. 21. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
#4: az átsorolásoknál nálunk a göngyölt súlyozott átlagot nézik.
2020. máj. 21. 22:49