van egy 1-esem 1,5 ós súlyozással és egy 2-esem ugyanilyen súlyozással2015. jún. 8. 14:26
2/2 anonim válasza:
Ha xn súlya wn, akkor az átlag:
A = (x1*w1 + x2*w2 + ...) / (w1 + w2 + ...)
A Te esetedben:
A = (1 * 1.5 + 2 * 1.5) / (1.5 + 1.5) = 1.5