Hány oldalú az a szabályos sokszög, melynek egy belső szöge 108°?


Az egy belső szögre vonatkozó képlet az ez: ( (N-2) * 180 )/N ezt egyenlővé tettem a 108°-al, de még a photomath se tudja kiszámolni. Lehetetlen!!!


Hogyan találjam ki a megoldás?


2020. máj. 19. 12:39
 1/5 A kérdező kommentje:
a könyvben semmilyen más képlet nincs, most vagy nekem kéne kitalálnom, hogy "vajon mire gondolt a költő", vagy tényleg rossz a feladat?
2020. máj. 19. 12:41
 2/5 anonim ***** válasza:

Jó a feladat, csak valamit elszámolhattál.

(n-2)*180=108*n

180*n-360=108*n

72*n=360

n=5

2020. máj. 19. 12:44
 3/5 A kérdező kommentje:
és a 360 hogy jön a képbe??? Ezt sem értem. Az (n-2)*180=108*n még oké de a 2-ből hogy lett 360??? Ilyen sincs a könyven :(
2020. máj. 19. 12:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Bal oldalt felbontod a zárójelet: (n-2)*180=180*n-360
2020. máj. 19. 13:00
 5/5 A kérdező kommentje:
jaaaa éértem. áhá.
2020. máj. 19. 13:13