Az egy belső szögre vonatkozó képlet az ez: ( (N-2) * 180 )/N ezt egyenlővé tettem a 108°-al, de még a photomath se tudja kiszámolni. Lehetetlen!!!
Hogyan találjam ki a megoldás?
2020. máj. 19. 12:39
1/5 A kérdező kommentje:
a könyvben semmilyen más képlet nincs, most vagy nekem kéne kitalálnom, hogy "vajon mire gondolt a költő", vagy tényleg rossz a feladat?
2020. máj. 19. 12:41
2/5 anonim válasza:
Jó a feladat, csak valamit elszámolhattál.
(n-2)*180=108*n
180*n-360=108*n
72*n=360
n=5
3/5 A kérdező kommentje:
és a 360 hogy jön a képbe??? Ezt sem értem. Az (n-2)*180=108*n még oké de a 2-ből hogy lett 360??? Ilyen sincs a könyven :(
2020. máj. 19. 12:48
4/5 anonim válasza:
Bal oldalt felbontod a zárójelet: (n-2)*180=180*n-360
5/5 A kérdező kommentje:
jaaaa éértem. áhá.
2020. máj. 19. 13:13