A szabályos sokszög egyik belső szöge 120°. Hány oldalú a sokszög?

megtudnátok mondani a választ? Válaszokat előre is köszönöm :D
2020. ápr. 15. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

A fenti sokszög oldalszáma legyen n>=3, így n*120° a belső szögeinek összege. Viszont mi a belső szögek összegét az (n-2)*180° képlet szerint is ki tudjuk számolni, így ennek a kettőnek egybe kell esnie, tehát:


n*120° = (n-2)*180°


Innen be tudod fejezni?


Másik megoldás; ha a belső szög 120°-os, akkor a külső szög 60°. Tetszőleges sokszög esetén a külső szögek összege 360°. Ebből egyszerűbben kijön az n=6 eredeménynek, vagyis hatszögről van szó.

2020. ápr. 15. 11:06
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon szépen köszönöm élet mentő vagy!
2020. ápr. 15. 11:14
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Másik megoldás: a szabalyos sokszög egyik belső szöge 120 fok akkor a mellette lévő külső szöge 60 fokos. Mivel minden konvex sokszög külső szögeinek összeged 360 fok. Ezért 360÷60=6 oldalú a sokszög.
2020. ápr. 15. 11:29
 4/4 anonim ***** válasza:
70%
Ugyanezt én is leírtam...
2020. ápr. 15. 11:36