megtudnátok mondani a választ? Válaszokat előre is köszönöm :D2020. ápr. 15. 10:59
1/4 anonim válasza:
A fenti sokszög oldalszáma legyen n>=3, így n*120° a belső szögeinek összege. Viszont mi a belső szögek összegét az (n-2)*180° képlet szerint is ki tudjuk számolni, így ennek a kettőnek egybe kell esnie, tehát:
n*120° = (n-2)*180°
Innen be tudod fejezni?
Másik megoldás; ha a belső szög 120°-os, akkor a külső szög 60°. Tetszőleges sokszög esetén a külső szögek összege 360°. Ebből egyszerűbben kijön az n=6 eredeménynek, vagyis hatszögről van szó.
2/4 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon szépen köszönöm élet mentő vagy!
2020. ápr. 15. 11:14
3/4 anonim válasza:
Másik megoldás: a szabalyos sokszög egyik belső szöge 120 fok akkor a mellette lévő külső szöge 60 fokos. Mivel minden konvex sokszög külső szögeinek összeged 360 fok. Ezért 360÷60=6 oldalú a sokszög.