köré írt kör sugara, ha a beleírt kör sugara 32cm ?2020. ápr. 14. 11:20
2/4 anonim válasza:
(n-2)*180fok a szabályos kilencszög belső szögeinek összege. Azaz (9-2)*180 fok= 1260 fok. Mivel a szabályos kilecszög minden szöge egyenlő ezért ezt el kell osztani 9-cel és megkapod egy belső szögének a nagyságát.
1260/9=140 fok
A szabályos sokszög egy belső szögének a nagysága:
(n-2)*180/n
Ez benne van a sárga függvénytáblázat 37. oldalán.
Szerintem egyszerűbb ha ésszel csinálod meg a feladatot. Minden konvex sokszög külső szögeinek összege mindig 360 fok. Ezért a szabályos kilencszög egy külső szöge 360/9=40 fok. Ezten külső szög mellett egy 180-40=140 fokos belső szög van.
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
Sajnos ezek a dolgok nem nagyon mennek..
tudom, hogyan kell kiszámolni a területet és kerületet, de azt nem, hogy az oldalhosszát, ami ezekhez kell hogyan. :/
2020. ápr. 14. 12:36
4/4 anonim válasza:
Hát a képletbe kell csak behelyetesíteni :D