Adott egy szabályos 9oldalú sokszög. (n-2) *180fok, de mégsem értem. Hogy számolom ki ebből a belső szögének nagyságát?

köré írt kör sugara, ha a beleírt kör sugara 32cm ?
2020. ápr. 14. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

(9-2)/9 * 180

140 fok.

2020. ápr. 14. 11:31
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

(n-2)*180fok a szabályos kilencszög belső szögeinek összege. Azaz (9-2)*180 fok= 1260 fok. Mivel a szabályos kilecszög minden szöge egyenlő ezért ezt el kell osztani 9-cel és megkapod egy belső szögének a nagyságát.

1260/9=140 fok

A szabályos sokszög egy belső szögének a nagysága:

(n-2)*180/n

Ez benne van a sárga függvénytáblázat 37. oldalán.


Szerintem egyszerűbb ha ésszel csinálod meg a feladatot. Minden konvex sokszög külső szögeinek összege mindig 360 fok. Ezért a szabályos kilencszög egy külső szöge 360/9=40 fok. Ezten külső szög mellett egy 180-40=140 fokos belső szög van.

2020. ápr. 14. 11:33
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sajnos ezek a dolgok nem nagyon mennek..

tudom, hogyan kell kiszámolni a területet és kerületet, de azt nem, hogy az oldalhosszát, ami ezekhez kell hogyan. :/

2020. ápr. 14. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát a képletbe kell csak behelyetesíteni :D
2020. ápr. 14. 12:53