Egy sokszog 1belső szögének összege 150fok. Menyi a csúcsok száma, menyi a belső szögeinek összege?2017. márc. 1. 14:43
1/4 anonim válasza:
Ez így nagyon zavaros. Fussál neki mégegyszer!
2/4 A kérdező kommentje:
Ha egy sokszög egyik belső szöge 150 fok akkor mennyi a csúcsok száma es a belső szögek összege?
2017. márc. 1. 16:10
3/4 anonim válasza:
Ennyiből nem lehet megoldani.
Ha esetleg SZABÁLYOS sokszögekről van szó:
(n - 2) * 180° / n = 150°
(n - 2) * 180° = n * 150°
n * 180° - 360° = n * 150°
n * 30° = 360°
n = 12
Belső szögek összege: n * 150° = 1800°
4/4 bongolo válasza:
A kiegészítő szög 30°. Mivel a kiegészítő szögek összege 360° fok kell legyen, ezért amennyiben szabályos sokszögről van szó, akkor 12-szög. Ha nem szabályos, akkor bármilyen lehet 3-tól a végtelenig. De gondolom, hogy szabalyos lesz az...
Belső szögeinek az összege bizonyára megy.