Hogy kell ezt megcsinálni? Sürgös!

Egy sokszog 1belső szögének összege 150fok. Menyi a csúcsok száma, menyi a belső szögeinek összege?

2017. márc. 1. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon zavaros. Fussál neki mégegyszer!
2017. márc. 1. 15:49
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha egy sokszög egyik belső szöge 150 fok akkor mennyi a csúcsok száma es a belső szögek összege?
2017. márc. 1. 16:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet megoldani.


Ha esetleg SZABÁLYOS sokszögekről van szó:

[link]


(n - 2) * 180° / n = 150°

(n - 2) * 180° = n * 150°

n * 180° - 360° = n * 150°

n * 30° = 360°

n = 12


Belső szögek összege: n * 150° = 1800°

2017. márc. 1. 16:30
 4/4 bongolo ***** válasza:

A kiegészítő szög 30°. Mivel a kiegészítő szögek összege 360° fok kell legyen, ezért amennyiben szabályos sokszögről van szó, akkor 12-szög. Ha nem szabályos, akkor bármilyen lehet 3-tól a végtelenig. De gondolom, hogy szabalyos lesz az...


Belső szögeinek az összege bizonyára megy.

2017. márc. 1. 16:31