Srác980123 kérdése:

Hogyan kell megcsinálni? Holnapra kell sürgős.


1.Atom alkotórészei és tulajdonsága?

2.Mit jelent az hogy egy test - vagy + elektromos állapotban van?

3.Mikor 1 A (amper) az áramerösség?

4.Sorolj fel áramforrásokat!Sorolj fel fogyasztókat!

5.Soros kapcsolatnál és párhuzamos kapcsolatnál hogyan müködtethetők az izzólámpák?

6.Ki hagyjuk az nem kell!

7.Rajzolj 3 fogyasztót a, sorosan . b, párhuzamosan kötve egy áramkörbe

8.Izzólámpán 2 perc alatt 300c töltés áramlik.Mekkora erösségű áram haladát?

9 a, Milyen összefüggés van W(7) és Q (c) között?



2012. dec. 7. 17:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1. elektron:negatív elektromos állapotú

proton: pozitív elektromos állapotú

neutron: elektromosan semleges

2. Negatív elektromos állapot esetén a testben több az elektron, mint a proton. Pozitív elektromosság esetén épp fordítva.

3. Az áramerősség akkor 1 A, ha a vezető keresztmetszetén 1 mp alatt 1 columb az átáramló elektromos tulajdonságú részecskék együttes töltése.

4. Áramforrások: zsebtelep, elem, hálózati áramforrás

Fogyasztók: hajvasaló, számítógép, hűtőszekrény.

5. Soros kapcsolás esetén csak egyszerre, párhuzamos kapcsolás esetén a fogyasztók egymástól függetlenül is működtethetők.

7. -

8. t=2 per=60 mp

Q=300 c

i=Q/t=300 c/60 mp=5 A

9. Egyenes arányosság.

2012. dec. 7. 17:57