Pl:
x2+y2+4x-2y=-5
Vagy
x2+y2-6x-6y-7=0
2020. máj. 18. 18:45
1/1 anonim válasza:
Teljes négyzetté alakítod.
(x+2)^2-4+(y-1)^2-1=-5
(x+2)^2+(y-1)^2=0 => Nem kör egyenlete
(x-3)^2-9+(y-3)^2-9-7=0
(x-3)^2+(y-3)^2=25 => Középpont: (3;3) sugár: sqrt(25)=5