Kör egyenletéből hogyan számítom ki a sugarát és középpontját?


Pl:

x2+y2+4x-2y=-5

Vagy

x2+y2-6x-6y-7=0



2020. máj. 18. 18:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Teljes négyzetté alakítod.


(x+2)^2-4+(y-1)^2-1=-5

(x+2)^2+(y-1)^2=0 => Nem kör egyenlete


(x-3)^2-9+(y-3)^2-9-7=0

(x-3)^2+(y-3)^2=25 => Középpont: (3;3) sugár: sqrt(25)=5

2020. máj. 18. 18:50