Tudnátok segíteni ebben a feladatban? Határozd meg az egyenlő szárú háromszög területét,ha a szárai hossza 10 cm,a magassága,amit az alapra húztak 8 cm.


2020. máj. 15. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


(a/2)^2+8^2=10^2

...

a=12


T=a*m/2=12*8/2=48

2020. máj. 15. 19:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. máj. 17. 12:59