ez a matekházim. 11 óráig szépen kérem vlki válaszoljon.2020. máj. 14. 10:02
1/7 anonim válasza:
a +a/2+a+23=113
a+a/2+a=90
5a=180
a=36
Az oldalak: 36, 18, 59.
2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2020. máj. 14. 10:13
3/7 anonim válasza:
Én másképp értelmeztem:
c=x
a=2x
b=x-23
x+2x+(x-23)=113
4x-23=113
4x=136
x=34
Tehát c=34; b=11; a=68
6/7 anonim válasza:
Szerinted? Első v. második? Melyiket választod?
7/7 Szilárd47 válasza:
A választ miért mással íratod meg?