Egy háromszög kerülete 113 cm. Az a oldal hossza 2-szer akkora, a b oldal hossza 23-mal rövidebb, mint a c oldala. Milyen hosszúak a háromszög oldalai?

ez a matekházim. 11 óráig szépen kérem vlki válaszoljon.

2020. máj. 14. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a +a/2+a+23=113

a+a/2+a=90

5a=180

a=36


Az oldalak: 36, 18, 59.

2020. máj. 14. 10:11
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2020. máj. 14. 10:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Én másképp értelmeztem:


c=x

a=2x

b=x-23


x+2x+(x-23)=113

4x-23=113

4x=136

x=34


Tehát c=34; b=11; a=68

2020. máj. 14. 10:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak az enyém nem jó, bocs.
2020. máj. 14. 10:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy mégis jó?
2020. máj. 14. 10:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerinted? Első v. második? Melyiket választod?
2020. máj. 14. 10:48
 7/7 Szilárd47 válasza:
A választ miért mással íratod meg?
2020. aug. 14. 11:55