T'/T = lambda^2; a derékszögű háromszög területe (ab)/2 (ahol a és b a derékszögű háromszög befogói)
Eddig oké, de hogyan kapom meg az oldalak hosszát?
2020. máj. 13. 17:17
1/2 anonim válasza:
(12x)^2+(5x)^2=6,5^2
169x^2=42,25
x^2=1/4
x=1/2
a1=6; b1=5/2=2,5; T1=7,5
lambda^2=120/7,5=16
lambda=4
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 13. 18:09