Egy derékszögű háromszög befogóinak aránya 12:5, átfogója 6,5 cm. Hányszorosára nagyítottuk a háromszöget, ha területe 120 cm^2 lett?


T'/T = lambda^2; a derékszögű háromszög területe (ab)/2 (ahol a és b a derékszögű háromszög befogói)

Eddig oké, de hogyan kapom meg az oldalak hosszát?



2020. máj. 13. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

(12x)^2+(5x)^2=6,5^2

169x^2=42,25

x^2=1/4

x=1/2

a1=6; b1=5/2=2,5; T1=7,5


lambda^2=120/7,5=16

lambda=4

2020. máj. 13. 17:29
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 13. 18:09