Le tudnátok vezetni a következő két feladat megoldását részletesen?


1. Síkkondenzátor lemezei között a potenciálkülönbség 90 V. A lemezek felülete 60 cm2, töltése 10 a mínusz kilencediken Coulomb. Mekkora a lemezek közötti távolság? (4,77 mm)

2. Egy 0,2 nF kapacitású kondenzátort 0,5 mA-es, az időben állandó árammal töltünk 0,2 s ideig.

a) Írjuk fel a kondenzátor feszültségének időbeli változását! (U(t)= 2,5.10 a harmadikon A/F.t)

b) Írjuk fel a kondenzátor által felvett teljesítmény időfüggvényét! ( P(t)= 1,25 W/s.t)

c) Mennyi energiát vett fel a kondenzátor? (2,5.10 a mínusz másodikon J)



2020. máj. 13. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
26%

1.

U = 90 V

A = 60 cm2 = 0,6 dm2 = 0,006 m2

Q = 10^-9 C


Q = C*U -> C=Q/U= 10^-9 C / 90 V = 1,111*10^-11 F


C = (ε0*A)/d -> d = (ε0*A)/C

ε0 függvénytáblából: 8,8541878*10^-12

d = ( 8,8541878*10^-12 * 0,006 ) / 1,111*10^-11 = 4,77 *10^ -3 m = 4,77 mm

2020. máj. 13. 20:23
 2/3 A kérdező kommentje:
A másikban is tudnál segíteni nekem?
2020. máj. 14. 06:47
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Le tudom vezetni. Nem fogom megtenni ellenben, mert azzal te semmire nem jutsz. Ha viszont megmutatod, hol tartasz, eddig mit tettél, tudok segíteni.
2020. máj. 15. 10:31