Valaki aki jó térgeometriában, levezetné nekem részletesen ennek a feladatnak a megoldását?

Hatàrozzuk meg x+2y+2z=3 sìk és az x(t)=3-t , y(t)=2+2t , z(t)=1 egyenes kölcsönös helyzetét!

2015. nov. 10. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A sík és az egyenes kölcsönös helyzete 3-féle lehet: Az Az egyenes döfheti a síkot, vagy párhuzamos vele, vagy pedig a síkhoz tartozik. A z=1 feltétel mellett az y=2(4-x) egyenletet kapod. Ha megoldod az x+2y+2z=3, z=1, y=2(4-x) egyenletet, akkor x=5, y=-2, és z=1 megoldást kapod. Ennek az egyenletrendszernek nincs több megoldása, tehát egyetlen pontban metszik egymást. Kellene még a két térelem hajlásszöge is... Sz. Gy.
2015. nov. 10. 16:20
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm .
2015. nov. 10. 23:07
 3/5 anonim ***** válasza:
A hajlásszög koszinusza kiszámítható a sík normálvektorának és az egyenes irányvetorának a skaláris szorzatából, amit osztani kell a két vektor hosszának szorzatával. Sz. Gy.
2015. nov. 13. 16:16
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt nem értem hogy az y=2(4-x) hogy jött ki.
2015. dec. 2. 22:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt t=3-x, másrészt t=(y-2)/2. Innen 3-x=(y-2)/2, azaz 6-2x=y-2, azaz 8-2x=y, azaz y=2(4-x). Sz. Gy.
2015. dec. 4. 19:34