Ismeretlen18 kérdése:

Valaki segítene a mértan dolgozatomban?


matek terén nem megy az itthon tanulás :(

4) Ismeretes, hogy az ABC háromszögben C = 90°, AC = 9 cm, BC = 12 cm. Az AB oldalon

meg van jelölve egy D pont úgy, hogy AD = 5 cm. Határozza meg a CD szakasz hosszát!

5) Írd fel a körvonal egyenletét, melynek átmérője MK, ha M (-3;4), K(5;10).

6) Az ABCD trapéz AB és Cd szárainak meghosszabbításai a K pontban metszik egymást. A

trapéz hosszabb AD alapja 18 cm, AK= 24 cm, AB= 16 cm. Számítsd ki a trapéz rövidebb

alapját!

7) Az ABCD négyszög köré irt körvonal középpontja az AD oldalon van. Számítsd ki a

négyszög szögeit, ha ACB‹ egyenlő 30 °-kal, CBD‹ egyenlő 20 °-kal.

8) A derékszögű trapézba körvonalat írunk. Az érintési pont a trapéz nagyobb szárát 4 és

25 cm-es szakaszokra osztja. Számítsd ki a trapéz területét!



#házi feladat #matematika #mértan #trapéz #zárodolgozat #körvonal egyenlet
2020. máj. 13. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:

4.

tg(alfa)=12/9=4/3 => alfa=53,13°

[link] az ADC háromszögben.


5.

A kör középpontja: O(1, 7), sugara: r=OK=sqrt(4^2+3^2)=5

[link]


6.

x/18=KD/AK

x/18=6/24

...


7.

???


8.

m=sqrt(29^2-21^2)=20

T=(a+c)/2^m=49/2*20=490

2020. máj. 13. 11:01
 2/3 anonim ***** válasza:

A 8. feladathoz egy kicsit részletesebb magyarázat:

[link]

2020. máj. 13. 12:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy a 7. feladat rám maradt:

[link]

2020. máj. 13. 13:47