Lidia___08 kérdése:

Egy kocka alakú váza térdogata?

Egy kocka alakú váza felszíne 384cm2.Hány liter vizet lehet beletölteni?

2020. máj. 11. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:

A = 5 * a², ahol a a kocka élhossza. Azért 5-tel szorzom, mert az egyik oldal nyitott.

V = a³

2020. máj. 11. 10:34
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Köbgyök, de lehet, hogy becsapós, mert ugye teteje nincs!
2020. máj. 11. 10:35
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi❤️
2020. máj. 11. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:

A (nyitott) kocka alakú vázát 5 darab négyzetlap alkotja. Ha a négyzet oldala x cm, akkor felszíne (x*x)*5=5x^2, ennek kell 384 cm-nek lennie;


5x^2=384, rendezés után x=~8,76356 cm adódik. Innen már a térfogat:

V=8,76356^3=~673 cm^3.

2020. máj. 11. 10:39
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek az elottem szolokkal.

Viszont a feladat kiiroja valoszinuleg nem gondolt arra, hogy a vaza felulrol nyitott, mert a 384 az pont 6*64, szoval akkor jon ki szep szam (8) az oldalra, es a terfogatra (512), ha 6 oldallal szamolunk.

2020. máj. 12. 17:41