Egy kocka alakú váza felszíne 384cm2.Hány liter vizet lehet beletölteni?2020. máj. 11. 10:27
1/5 anonim válasza:
A = 5 * a², ahol a a kocka élhossza. Azért 5-tel szorzom, mert az egyik oldal nyitott.
V = a³
2/5 anonim válasza:
Köbgyök, de lehet, hogy becsapós, mert ugye teteje nincs!
3/5 A kérdező kommentje:
Köszi❤️
2020. máj. 11. 10:39
4/5 anonim válasza:
A (nyitott) kocka alakú vázát 5 darab négyzetlap alkotja. Ha a négyzet oldala x cm, akkor felszíne (x*x)*5=5x^2, ennek kell 384 cm-nek lennie;
5x^2=384, rendezés után x=~8,76356 cm adódik. Innen már a térfogat:
V=8,76356^3=~673 cm^3.
5/5 anonim válasza:
Egyetertek az elottem szolokkal.
Viszont a feladat kiiroja valoszinuleg nem gondolt arra, hogy a vaza felulrol nyitott, mert a 384 az pont 6*64, szoval akkor jon ki szep szam (8) az oldalra, es a terfogatra (512), ha 6 oldallal szamolunk.