Benily2006 kérdése:

A fizika tankönyvben van egy ilyen feladat: Egy 2 dm élhosszúságú fakockát az asztalra helyezünk. Mekkora nyomást gyakorol a kocka az asztalra? Ennyi a kérdés. Mi lehet a megoldás?

Nem volt benne sem a kocka sűrűsége, sem a tömege/súlya.

2020. ápr. 23. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem lehet megállapítani. Arra is ügyesen rájöttél, hogy a sűrűség, vagy tömeg kellene.

A legjobb amit tenni tudsz, hogy rákeresel interneten, hogy "fa sűrűsége" és kiválasztasz egyet. Mivel a legtöbb fa éppenhogy úszik a vízen, a sűrűsége kb. 0.7-0.8 g/cm^3 lehet, hiszen a vízé 1g/cm^3 (a víz sűrűségét tudni kell fejből!)

2020. ápr. 23. 22:47
 2/3 bollocks ***** válasza:
100%
A Tanteffun által javasolt értékeken kívül esetleg megadhatod paraméteresen is az eredményt.
2020. ápr. 23. 23:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak a keményfa sűrűsége ilyen magas amit a #1 írt. Pl. száraz fenyőé 0,3kg/dm^3 körül van.

Amúgy a fa sűrűsége függ a nedveségtartalomtól is.

A feladatot meg paraméteresen érdemes megoldani.

élhoszz: a, sűrűség: ró.


A tömeg ekkor m=ró*a^3. A nyomóerő: F=g*ró*a^3.

A nyomott felület: A=a^2.


A keresett nyomás: p=F/A = g*ró*a.

Az eredmény nem meglepő, ezt a képletet majd hidrosztatikai nyomás néven is tanuljátok.

2020. ápr. 24. 03:15