Nem volt benne sem a kocka sűrűsége, sem a tömege/súlya.2020. ápr. 23. 22:37
1/3 anonim válasza:
Ennyiből nem lehet megállapítani. Arra is ügyesen rájöttél, hogy a sűrűség, vagy tömeg kellene.
A legjobb amit tenni tudsz, hogy rákeresel interneten, hogy "fa sűrűsége" és kiválasztasz egyet. Mivel a legtöbb fa éppenhogy úszik a vízen, a sűrűsége kb. 0.7-0.8 g/cm^3 lehet, hiszen a vízé 1g/cm^3 (a víz sűrűségét tudni kell fejből!)
2/3 bollocks válasza:
A Tanteffun által javasolt értékeken kívül esetleg megadhatod paraméteresen is az eredményt.
3/3 anonim válasza:
Csak a keményfa sűrűsége ilyen magas amit a #1 írt. Pl. száraz fenyőé 0,3kg/dm^3 körül van.
Amúgy a fa sűrűsége függ a nedveségtartalomtól is.
A feladatot meg paraméteresen érdemes megoldani.
élhoszz: a, sűrűség: ró.
A tömeg ekkor m=ró*a^3. A nyomóerő: F=g*ró*a^3.
A nyomott felület: A=a^2.
A keresett nyomás: p=F/A = g*ró*a.
Az eredmény nem meglepő, ezt a képletet majd hidrosztatikai nyomás néven is tanuljátok.