0,5 liter 90%-os alkoholunk van.70%-os kézfertőtlenítőt szeretnénk belőle készíteni?


a.) Mennyi vizet kell hozzáönteni, hogy elérjük a kívánt töménységet?

b.) Hány liter kézfertőtlenítőnk lesz?



#házi #házi feladat #matematika #oldat #keveráses feladatok
2020. máj. 3. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
0,5*90=(x+0,5)*70
2020. máj. 3. 11:14
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

0.5 liter 90%-os alkoholban összesen 0.5*0.9 = 0.45 liter tiszta alkohol van.

Vajon mennyi 70%-os alkoholtartalmú alkoholban van ennyi tiszta alkohol? 0.45 / 0.7 = 0.64 literben.

Vagyis 0.14 liter vizet kell hozzáönteni a kezdeti 90%-os termékhez, és így a végén 0,64 liter 70%-os alkoholtartalmú terméket kapunk.

2020. máj. 3. 11:15
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

a/ semennyit, az alkoholt kell leinni belőle

b/ 0,4 liter

2020. máj. 3. 11:17
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Kár az alkoholt elrontani, abból jó itóka is készülhet. Kezet meg szappannal kell mosni.
2020. máj. 3. 11:33
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
90%-os alkoholt nem lehet kapni! 96%-osat árulnak! De bűn higítani, ha ezzel támadod a vájruszt, tutira kinyírja! Ja csak szembe ne kerüljön, de még a gőze sem!
2020. máj. 3. 13:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
90%-os alkohol mindent kinyír, még a kolerát is.
2020. máj. 3. 14:16
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szórakoztató válaszokat =)

(na meg megoldásokat)

2020. máj. 3. 20:44