Itsmebitses kérdése:

Egy henger alapjának területe megegyezik a palást területével . Hány cm magas a henger, ha tudjuk, hogy 3 liter víz fér el benne?

légyszi vki segítsen :/

2020. ápr. 27. 11:34
 1/1 anonim ***** válasza:

alap területe = r²π

palást területe: k * m = 2rπ * m

.

A feladat szerint:

r²π = 2rπ * m

r = 2m

.

A térfogat = alap * m = r²π * m

A feladat szerint:

r²π * m = 3 dm³

Az előbb kijött, hogy r = 2m, tehát:

2m * 2m * π * m = 3 dm³

4m³π = 3 dm³

A befejezés a tied, hogy legyen egy kis sikerélményed.

2020. ápr. 27. 11:50