légyszi vki segítsen :/2020. ápr. 27. 11:34
1/1 anonim válasza:
alap területe = r²π
palást területe: k * m = 2rπ * m
.
A feladat szerint:
r²π = 2rπ * m
r = 2m
.
A térfogat = alap * m = r²π * m
A feladat szerint:
r²π * m = 3 dm³
Az előbb kijött, hogy r = 2m, tehát:
2m * 2m * π * m = 3 dm³
4m³π = 3 dm³
A befejezés a tied, hogy legyen egy kis sikerélményed.