Egy mértani haladványban ha a1 + 2a2 + a3 = 4, hogy kell kiszámolni az a2-t?


2020. ápr. 30. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a1-et és az a3-at felírod úgy, mint a2.
2020. ápr. 30. 12:24
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Képlet alapján: a2=a1+d, a3=a2+d
2020. ápr. 30. 12:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

a2=a1*q

a3=a2*q=a1*q^2

2020. ápr. 30. 12:30
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja most látom, hogy mértani haladvány, bocsi.
2020. ápr. 30. 12:31