2020. ápr. 28. 15:45
1/3 anonim válasza:
Ez mehetett volna inkább házifeladatok kategóriába!
Egyébként, ha f(x)=a*x^2 sűrűségfüggvény, akkor 3 dolgot kell teljesítenie:
1) Az integrálja -végtelentől végtelenig (ugye itt most elég 0tól 2ig nézni) 1.
2)Mérhető
3) f(x) >=0 majdnem mindenütt.
Nézzük az integrálját:
integrál(0tól 2ig) a^x2 = a*2^3/3. Ennek a kifejezésnek kell 1nek lennie: a^2^3/3= 1 ----> a=3/8.
A többi feltétel teljesül.
2/3 anonim válasza:
Elírtam a végét, de érthető sztem.
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ.
2020. ápr. 29. 12:23