1) Egy folytonos valoszinűsegi valtozó surusegfv-e f (x) =a*x*x, ha 0<= x <=2, illetve 0 egyebkent. Hogy valasszuk meg az "a" erteket, hogy f (x) surusegfuggveny legyen? Adjuk meg az eloszlasfuggvenyt!

2020. ápr. 28. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez mehetett volna inkább házifeladatok kategóriába!


Egyébként, ha f(x)=a*x^2 sűrűségfüggvény, akkor 3 dolgot kell teljesítenie:

1) Az integrálja -végtelentől végtelenig (ugye itt most elég 0tól 2ig nézni) 1.

2)Mérhető

3) f(x) >=0 majdnem mindenütt.


Nézzük az integrálját:

integrál(0tól 2ig) a^x2 = a*2^3/3. Ennek a kifejezésnek kell 1nek lennie: a^2^3/3= 1 ----> a=3/8.

A többi feltétel teljesül.

2020. ápr. 28. 16:07
 2/3 anonim ***** válasza:
Elírtam a végét, de érthető sztem.
2020. ápr. 28. 16:08
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ.
2020. ápr. 29. 12:23