Egy vírusteszt során 0,8 annak a valószínűsége, hogy egy beteg fertőzöttségét felfedezik. Annak valószínűsége, hogy egy egészséges embert fertőzöttnek találnak 0,001. A betegek aránya a lakosságon belül 0,002. Mennyi annak a valószínűsége, hogy az ember egészséges, ha teszt fertőzöttnek mutatta?

2020. ápr. 27. 19:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

B1: az ember beteg P(B1)=0,002

B2: az ember egészséges P(B2)=0,998

A: a teszt fertőzöttnek mutat.

P(A|B1)=0,8

P(A|B2)=0,001


[link]

P(A)=0,002*0,8+0,998*0,001=0,002598


[link]

P(A|B2)=0,998*0,001/0,002598=0,3841

2020. ápr. 27. 19:40