Ezt a valszámos feladatot hogy kell megoldani?


Az iskolabusz 4 busszal szállítja a diákokat, ezek rendre 40, 33, 25 ill.

50 férőhelyesek. Véletlenszerűen kiválasztunk egy diákot, legyen X ennek a diáknak buszán utazó diákok száma.

Véletlenszerűen kiválasztunk egy buszsofőrt, legyen Y az ő buszán utazók száma. Írjuk fel

az X és Y val. változók eloszlását, számoljuk ki a várható értékét, és a szórását!



#matematika #szórás #eloszlás #valszám #valószínűségszmítás
2019. máj. 11. 02:23
 1/2 tatyesz ***** válasza:
100%

X


x₁ = 40, p₁ = 40/148 = 0,27

x₂ = 33, p₂ = 33/148 = 0,223

x₃ = 25, p₃ = 25/148 = 0,169

x₄ = 50, p₄ = 50/148 = 0,338


várható érték: ∑xₖpₖ = 39,284

szórás: 9,07


Y


x₁ = 40, p₁ = 1/4 = 0,25

x₂ = 33, p₂ = 1/4 = 0,25

x₃ = 25, p₃ = 1/4 = 0,25

x₄ = 50, p₄ = 1/4 = 0,25


várható érték: ∑xₖpₖ = 37

szórás: 9,19

2019. máj. 12. 10:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Életet mentesz :D
2019. máj. 14. 19:39