Az iskolabusz 4 busszal szállítja a diákokat, ezek rendre 40, 33, 25 ill.
50 férőhelyesek. Véletlenszerűen kiválasztunk egy diákot, legyen X ennek a diáknak buszán utazó diákok száma.
Véletlenszerűen kiválasztunk egy buszsofőrt, legyen Y az ő buszán utazók száma. Írjuk fel
az X és Y val. változók eloszlását, számoljuk ki a várható értékét, és a szórását!
2019. máj. 11. 02:23
1/2 tatyesz válasza:
X
x₁ = 40, p₁ = 40/148 = 0,27
x₂ = 33, p₂ = 33/148 = 0,223
x₃ = 25, p₃ = 25/148 = 0,169
x₄ = 50, p₄ = 50/148 = 0,338
várható érték: ∑xₖpₖ = 39,284
szórás: 9,07
Y
x₁ = 40, p₁ = 1/4 = 0,25
x₂ = 33, p₂ = 1/4 = 0,25
x₃ = 25, p₃ = 1/4 = 0,25
x₄ = 50, p₄ = 1/4 = 0,25
várható érték: ∑xₖpₖ = 37
szórás: 9,19
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Életet mentesz :D
2019. máj. 14. 19:39