HELP! MATEK DOGA! Nekem ez magas2020. ápr. 24. 10:10
1/2 anonim válasza:
Dávid életkorát jelöljük D-vel! Ekkor anya életkora D + 23, apa életkora pedig D + 23 + 4 = D + 27.
A feladat azt mondja, hogy hárman együtt 80 évesek, tehát:
D + (D + 23) + (D + 27) = 80
Ezt kell megoldani.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. ápr. 24. 10:27