Apa 4 évvel idősebb, mint anya. Dávid 23 évvel fiatalabb, mint anya. Apa, anya és Dávid életkorának összege 80 év. Hány évesek külön – külön?

HELP! MATEK DOGA! Nekem ez magas

2020. ápr. 24. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Dávid életkorát jelöljük D-vel! Ekkor anya életkora D + 23, apa életkora pedig D + 23 + 4 = D + 27.

A feladat azt mondja, hogy hárman együtt 80 évesek, tehát:

D + (D + 23) + (D + 27) = 80

Ezt kell megoldani.

2020. ápr. 24. 10:14
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. ápr. 24. 10:27