Julcsi 3 évvel idősebb Katinál. Hány éves Julcsi és Kati, ha életkoruk összege 21? Egyenlettel kellene a megoldás.

Sűrgős lenne! Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. ápr. 2. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Jaj, hát ha sürgős, akkor gyorsan állj neki.
2020. ápr. 2. 22:16
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

J = K + 3

J + K = 21

2020. ápr. 2. 22:24
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Julcsi x+3

Kati x


(x+3)+x=21

2x+3=21

2x=18

x=9


Julcsi 12

Kati 9

2020. ápr. 2. 23:00