Pokol kérdése:

Gabi és nagyapa együtt 76 évesek. Hány évvel idősebb a nagyapa Gabinál, ha Gabi életkorának négyszerese 11 el kevesebb, mint a nagyapa életkora? Irjuk le a megoldás lépéseit!


#Maatematika
2019. nov. 24. 13:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

x + y = 76

4x + 11 = y


x + 4x + 11 = 76

5 x = 65

x = 13


13 + y = 76

y = 63


Tehát a nagyapa 63-13, azaz 50 évvel idősebb.

2019. nov. 24. 15:14