Kovbalcu kérdése:

Dávid nagyapja kèrszer annyi éves volt, mint Dávid apukája, mikor Dávid azületett. Dávid most pont fele annyi éves mint az apukája volt a születésekor. Hány éves Dávid, ha hármójuk éveinek száma 99?

Megoldások lehetnek a: 9 ; 10 ; 11 ; 12

2019. márc. 7. 22:11
 1/3 vurugya béla ***** válasza:
100%

Két időpont szerepel a feladatban: most és Dávid születésekor.

Legyen Dávid most x.

Akkor apja az ő születésekor 2x volt, nagyapja meg 4x, (Dávid meg 0).

Azóta x év telt el, mert Dávid x éves lett.

Akkor apja most 2x+x = 3x, a nagyapa meg 4x+x = 5x.

Most összesen: 5x+3x+x=99, azaz x=11.

2019. márc. 7. 23:19
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

Én így gondokoznék:

[link]

2019. márc. 7. 23:19
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. márc. 7. 23:39