Tud nekem segíteni valaki a matematika feladatban? Nem tudom hogy kell kiszámolni xd


Adott a P(2;5) pont, valamint az A(4;6), illetve a B(3;8) pont. Melyik van távolabb a P ponttól?


Előre is köszönöm a választ :)



2020. ápr. 21. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem megy? Mit csináltál eddig?
2020. ápr. 21. 20:36
 2/5 anonim válasza:
100%
Ezen mit nem értesz?
2020. ápr. 21. 20:44
 3/5 A kérdező kommentje:

Eddig felírtam: A(4=a1 6=a2); B(3=b1 8=b2)

AB=(b1-a1)2+(b2-a2)2=(3-4)2+(8-6)2= 1+4=5

2020. ápr. 21. 20:45
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Az jó amit felírtál, csak nem ez volt a kérdés, csináld meg ugyanezt A ésP, illetve B és P pontokkal és amelyik nagyobb az van távolabb.
2020. ápr. 21. 20:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2020. ápr. 21. 20:53