Adott a P(2;5) pont, valamint az A(4;6), illetve a B(3;8) pont. Melyik van távolabb a P ponttól?
Előre is köszönöm a választ :)
2020. ápr. 21. 20:29
1/5 anonim válasza:
Mi nem megy? Mit csináltál eddig?
3/5 A kérdező kommentje:
Eddig felírtam: A(4=a1 6=a2); B(3=b1 8=b2)
AB=(b1-a1)2+(b2-a2)2=(3-4)2+(8-6)2= 1+4=5
2020. ápr. 21. 20:45
4/5 anonim válasza:
Az jó amit felírtál, csak nem ez volt a kérdés, csináld meg ugyanezt A ésP, illetve B és P pontokkal és amelyik nagyobb az van távolabb.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2020. ápr. 21. 20:53