Van egy játékban 24 millióm. Óránként kamatozik, és kapok 24 ezret. Ezáltal 24.024.000 lesz. és így növekszik, tehát következőleg 24024 lesz a kamat. Naponta 10 órát tudok fent tölteni. Hogyan tudnám kiszámolni ezt a növekedést, 100 millióig?

2020. ápr. 19. 13:38
 1/2 anonim válasza:
56%
ne lépj ki soha a játékból és egyszer össze kell jönnie
2020. ápr. 19. 14:00
 2/2 anonim ***** válasza:

Az általad említett kamatozás óránként 0.1% (24.000 / 24.000.000 = 0.001).


A vagyonod a következő függvény adja meg, ahol x az eltöltött órákat jelenti:

f(x) = 24.000.000 * 1.001 ^ x


Tehát, ha 100.000.000 Ft-ot szeretnéd megkapni:

100.000.000 = 24.000.000 * 1.001 ^ x

4.1667 = 1.001 ^ x

=> x = log1.001(4.16667) = 1427.83

Összesen tehát 1428 órát kell játszanod, tehát ha más módon nincs bevételed, akkor ~143 napot.

2020. ápr. 19. 14:05