A tippelgeteses modszerrel megtudnam oldani, de egyebkent nem tudom milyen kepletrt lehetne hozza hasznalni.
A feladat: egy tarsasag 1 felnott es 4 gyerekjegyert 4300Ftot, egy masik tarsasag 2 felnott es 5 gyerekjegy utan 6350 forintot fizetett. Mennyi a gyerek ed mennyi a felnott jegy?
2020. ápr. 16. 09:48
1/3 anonim válasza:
Kétismeretlenes egyenletrendszer.
F + 4Gy = 4300
2F + 5Gy = 6350
Ezt kellene megoldani valamelyik módszerrel. Javaslom az első egyenlet 2-vel való szorzását.
2/3 A kérdező kommentje:
De ha megszorzom akkor is azt kapom, hogy:2F+8Gy=8600. Oke, ez tok jo megoldas, mert a kivonasos modszerrel nem jo aranyokat kapnek, de. Hogy hatarozzam meg ebbol, hogy melyik mennyit er? Mert en olyan megoldast tudok, hogy ha az egyik egyenletbol kivonnam a masikat akkor kapnek egy aranyt ugye. De akkor is az lenne az eredmeny, hogy: 1F+1Gy=2050. Es ez igy meg minsig kiszamolhatlan.
2020. ápr. 16. 10:02
3/3 anonim válasza:
F+4GY=4300 -> 4300-4Gy=F
2F+5Gy=6350
2(4300-4Gy)+5Gy=6350
8600-3Gy=6350
2250=3Gy
750=Gy ->4300-4*750=1300=F