Csak a két oldal, és a háromszög területe van megadva.2020. ápr. 21. 11:40
1/5 anonim válasza:
Vigyázz arra, hogy két különböző háromszöget kapsz!
2/5 A kérdező kommentje:
Tehát jól értem, hogy akkor átpakolva ez jön ki?
Alfa=(a * b)/2
Mert nekem így jött ki, de a megoldás meg már nem jó.
2020. ápr. 21. 12:03
3/5 anonim válasza:
Rosszul érted, vagy olvasod.
T=a*b*sin(gamma)/2
sin(gamma)=2*T/(a*b)
4/5 A kérdező kommentje:
Igen, végül kilogikáztam, hogy mit rontottam el^^
Köszönöm a segítséget
2020. ápr. 21. 18:49