Egy háromszög két oldala által közrefogott szögét hogyan kell kiszámolni?

Csak a két oldal, és a háromszög területe van megadva.

2020. ápr. 21. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Vigyázz arra, hogy két különböző háromszöget kapsz!

2020. ápr. 21. 11:45
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát jól értem, hogy akkor átpakolva ez jön ki?

Alfa=(a * b)/2

Mert nekem így jött ki, de a megoldás meg már nem jó.

2020. ápr. 21. 12:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul érted, vagy olvasod.


T=a*b*sin(gamma)/2

sin(gamma)=2*T/(a*b)

2020. ápr. 21. 13:50
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, végül kilogikáztam, hogy mit rontottam el^^

Köszönöm a segítséget

2020. ápr. 21. 18:49
 5/5 anonim ***** válasza:
:)
2020. ápr. 22. 06:16