Feldobunk egy kockát. Egyetlen dobással mennyi a valószínűsége, hogy prímszámot dobunk?

2020. ápr. 21. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A dobókockán hat darab szám van, így az összes esetek száma 6 db.

A dobókockán lévő prímek: 2;3;5 Így a kedvező esetek száma 3 db.

A valószínűség: 3/6=1/2=0,5=50%

2020. ápr. 21. 10:49
 2/2 A kérdező kommentje:

Így csináltam, csak nemvoltam magamban biztos..


Köszönöm ! :)

2020. ápr. 21. 10:54