6 fehér,6 zöld és 8 fekete golyóm van. Mennyi a valószínűsége annak, hogy a második húzásnál 2 fekete golyót húzok?


2020. ápr. 3. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit pontosítsd a kérdésed és akkor szívesen válaszolok.
2020. ápr. 3. 14:47
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyszerű, hogy tájékoztattál a golyók számáról, csak nem írtad le feladatot jól.


Ha arról van szó, hogy véletlenszerűen egymás után kihúzol két golyót, és annak a valószínűségét kérdezed, hogy mindkét kihúzott golyó fekete, akkor tárgyalgható így:


az összes kimenetel száma: 20*19=380

a kedvezö kimenetelek száma:8*7=56


a valüszínűség: 56/380=14/95=0,1474

2020. ápr. 3. 14:52
 3/3 A kérdező kommentje:
Elnézést, valóban nem pontosítottam megfelelően a kérdésem. Sikerült megoldanom, köszönöm az első és a második válaszadónak is!
2020. ápr. 3. 15:29