Egy pénzérmét 12-szer feldobunk. Mennyi annak a valószínűsége, hogy 10 írást és 2 fejet dobunk?

2020. ápr. 10. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűség = Kedvező esetek / összes eset


Ez minden ilyen feladatra igaz. Veszed a kedvező eseteket (IIIIIIIIIIFF, IIIIIIIIIFIF, IIIIIIIIFIIF stb..) és elosztod az összes esettel (minden helyre két lehetőség van egymástól függetlenül -> 12^2)

Biztos van rá szabály, képlet, de azt meg kell tanulni, ez meg általános igazság. Persze 100 esetnél már nem tudod ezt alkalmazni, de 12 feldobásnál talán érdemes ezt alkalmazni.

2020. ápr. 10. 13:50
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

0,016

Többire mi a válaszod?

#csoki

2020. ápr. 10. 13:57
 3/3 anonim ***** válasza:
93%

[link]


n=10, p=1/2, 1-p=1/2


A keresett valószínűség:

P(10)=(12 alatt 10)*(1/2)^12

2020. ápr. 10. 14:07