A fenti kérdést, hogy kell megoldani?2020. ápr. 20. 12:18
1/6 anonim válasza:
Általánosságban;
-mikor párhuzamos két egyenes?
-mikor merőleges egymásra két egyenes?
-mikor esik egybe két egyenes?
3/6 A kérdező kommentje:
Tarcsay Tamás értem, hogy akkor párhuzamos, ha az iránytangensek egyenlőek. Ha jól értelmezem akkor a 2x-by=1 -nek az iránytangense 2/1. A 4x-y+a=0 iránytangense pedig 4/a? És akkor így az eredmény a=2 lesz. Vagy valamit teljesen félre értelmeztem?
2020. ápr. 20. 21:30
4/6 A kérdező kommentje:
UPDATE! A feladat a. és b. része megvan. Viszont a c. részét nem értem, mi kell ahhoz, hogy azonosak legyenek?
2020. ápr. 20. 22:21
5/6 anonim válasza:
Meg fogsz lepődni; akkor azonosak, hogyha ugyanaz az egyenlet írja le őket, illetve akkor, ha az egyik egyenlet a másiknak (nemnulla) konstansszorosa. Tehát ha a két egyenlet
3x+y=5 és
3x+y=5, akkor a két egyenes egybeesik, viszont a
6x+2y=10 is egybeesik a fentiekkel, mivel látható módon kétszerese a fentieknek.
A legegyszerűbb, hogyha arra hajtasz, hogy amit csak lehet, egyenlővé teszel a két egyenletben. Ha az elsőt szorzod 2-vel, akkor
4x-2by=2 és
4x-y=-a, itt 4=4, így ami még kell:
-2b=-1, erre b=1/2 lesz
2=-a, vagyis a=-2.
Az ellenőrzést meghagyom neked.
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült :D
2020. ápr. 21. 08:38