1: (a+7)²
2: (8-b)²
3: (-7+b)²
4: (3y+2x)²
5: (4x-3y)²
6: (10a-3b)²
7: (x²+3z)²
8: (2x³-3y²)²
9: (8a³-5b²)²
10: (2/3 * x +1/4 * y)²
11: (5/6 * x -7/3 * y)²
Nagyon hálás lennék, köszi!
2020. ápr. 20. 12:12
1/1 anonim válasza:
Igen. És ez a valaki te magad vagy.
Bízz magadban jobban!
Egyébként ha az (a+b)²=a²+2ab+b² és az (a-b)²=a²-2ab+b² képleteket nem sikerül elsajátítani, akkor a tanultak szerinti zárójelbontással is meg tudod oldani;
(a+7)² = (a+7)*(a+7) = a*a+a*7+7*a+7*7 = a²+7a+7a+49 = a²+14a+49.
A többit ugyanígy.