Ezeket a zárójeles feladatokat meg tudja nekem oldani valaki?


1: (a+7)²

2: (8-b)²

3: (-7+b)²

4: (3y+2x)²

5: (4x-3y)²

6: (10a-3b)²

7: (x²+3z)²

8: (2x³-3y²)²

9: (8a³-5b²)²

10: (2/3 * x +1/4 * y)²

11: (5/6 * x -7/3 * y)²

Nagyon hálás lennék, köszi!



2020. ápr. 20. 12:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen. És ez a valaki te magad vagy.

Bízz magadban jobban!


Egyébként ha az (a+b)²=a²+2ab+b² és az (a-b)²=a²-2ab+b² képleteket nem sikerül elsajátítani, akkor a tanultak szerinti zárójelbontással is meg tudod oldani;


(a+7)² = (a+7)*(a+7) = a*a+a*7+7*a+7*7 = a²+7a+7a+49 = a²+14a+49.


A többit ugyanígy.

2020. ápr. 20. 13:03