Sziasztok. Segítségre lenne szükségem matekból.
cos x = gyök2/2
cos x = -gyök2/2
Előre is köszönöm.
2020. ápr. 15. 09:40
1/3 anonim válasza:
Részletesen:
1. Megkeresed a számológéped.
2. Bekapcsolod.
3. Beütöd az értéket.
4. Megnyomod a SHIFT gombot.
5. Megnyomod a cos gombot.
6. Leolvasod az eredményt.
7. Kikapcsolod a számológépet.
8. Elrakod a számológépet.
2/3 Tom Benko válasza:
1; Megkeresed a függvénytáblában a nevezetes szögek szögfüggvényeit.
2; Orgazmus
3/3 anonim válasza:
45° és társai nevezetes szögek, fejből kellene tudni a cosinusaikat; aki tudja, rögtön ráismerhet, hogy éppen gyök2/2.
Ez alapján x = +- (pi/4), ha cos x = gyök2/2, és x = +- (3/4*pi/4), ha x = -gyök2/2