Valaki el tudná magyarázni részletesen hogy hogyan kell megoldani az ilyen feladatokat?


Sziasztok. Segítségre lenne szükségem matekból.

cos x = gyök2/2

cos x = -gyök2/2

Előre is köszönöm.



2020. ápr. 15. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Részletesen:

1. Megkeresed a számológéped.

2. Bekapcsolod.

3. Beütöd az értéket.

4. Megnyomod a SHIFT gombot.

5. Megnyomod a cos gombot.

6. Leolvasod az eredményt.

7. Kikapcsolod a számológépet.

8. Elrakod a számológépet.

2020. ápr. 15. 09:59
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
100%

1; Megkeresed a függvénytáblában a nevezetes szögek szögfüggvényeit.

2; Orgazmus

2020. ápr. 16. 15:01
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

45° és társai nevezetes szögek, fejből kellene tudni a cosinusaikat; aki tudja, rögtön ráismerhet, hogy éppen gyök2/2.

Ez alapján x = +- (pi/4), ha cos x = gyök2/2, és x = +- (3/4*pi/4), ha x = -gyök2/2

2020. ápr. 16. 19:15