Ghhd kérdése:

Segítenemegoldani valaki a feladatokat?


Kérdeztem a tanárt de nem hajlandó segíteni azt mondja ezt már tudnom kéne de nekem egyáltalán nem megy.

AMIT TUDNI KELL (FELADATOKKAL)

1. Szakaszfelező pont számítás.

Feladat: a) adott A(7,5) és B(-1,3) pontok. Határozd meg az AB szakasz felezőpontját!

b) adott a C(-3,4) és az F(5,-1) pontok. Határod meg D pont koordinátáit úgy, hogy az F a CD szakasz felezőpontja legyen!

2. Egyenes egyenletének felírása normálvektor, irányvektor és meredekség segítségével.

Feladat: a) Írd fel az egyenes egyenletét, ha a meredeksége 7/3 és átmegy a P(3,-1) ponton!

b) Az egyenes egyenlete: 3x-5=2y Mekkora a meredeksége?

3. Vektor (szakasz) hosszának kiszámítása.

Feladat: Milyen hosszú az AB szakasz, ha végpontjainak koordinátái A(7,-1) és B(-3,-2)?

4. Háromszögben súlyvonal, magasságvonal és szakaszfelező merőleges egyenletének felírása.

Feladat: A háromszög csúcspontjai: A(-5,2) B(7,-2) és C(3,6)

írd fel a C-ből induló súlyvonal egyenletét!

írd fel a B-ből induló magasságvonal egyenletét!

írd fel a BC oldal felezőmerőlegesének egyenletét!

5. Két egyenes metszéspontja

Feladat: Adott két egyenes egyenlete, e: 3x-2y= 17 és f: -5x+y= -26 Számold ki a metszéspontjukat!

6. Két vektor skalár szorzata

Feladat: a) Számold ki a (3,-1) és b (5,2) vektorok skalár szorzatát!

b) Számold ki c (-2,3) és d (5,1) vektorok skalár szorzatának segítségével az általuk bezárt szöget!

7. Kör egyenlete

Feladat: a) A kör középpontja K(0,3), sugara 5 egység. Írd fel a kör normál egyenletét!

b) Mi a középpontja és a sugara a következő egyenletű körnek: x2+y2-2x+6y-4=0 ?

8. Kör és egyenes metszéspontja.

Feladat: Hány közös pontja van az x-2y+1=0 egyenesnek és az x2+y2-2x+y-5=0 körnek?

9. Kör adott pontjába húzott érintő egyenlete.

Feladat: Egy kör középpontja K(3,-1). Írd fel a kör P(4,2) kerületi pontjába húzott érintő egyenes egyenletét!


2020. ápr. 13. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1.

[link]


2.

[link]

[link]

[link]


3.

[link]


4.

a) Súlyvonal két pontja a felezőpont és szemközti csúcs

[link]

b) Magasság egy pontja a csúcs, normálvektora a szemközti oldalvektor

c) Felező merőleges: adott pontja a felezőpont, normálvektora az oldalvektor

2020. ápr. 13. 17:32
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

5. A két egyenes egyenleteiből álló egyenletrendszert oldd meg. a megoldások a metszéspont koordinátái.


6.

a)

[link]

b)

[link]

7.

a)

[link]

b)

[link]

(x-1)^2+(y-1/2)^2-1-1/4-5=0

(x-1)^2+(y-1/2)^2=(5/2)^2

O(1,1/2), r=5/2


8.

Az egyenletrendszer megoldásai a metszéspontok koordinátái.


9.

A keresett egyenes adott pontja P, normálvektora a KP vektor.

2020. ápr. 13. 17:43
 3/3 A kérdező kommentje:
Jézusom nagyon köszönöm ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
2020. ápr. 13. 19:47