1. Ha 360 km/h val megyünk mennyi idő alatt tesszük meg egy labdarúgó pályát (100 m)?
2. Mekkora volt Villi Fog átlagsebessége, ha úgy vesszük, hogy az egyenlítőn ment körbe?
3. Péter 50 m/s halad János után aki 30 m/s sebességel halad. Péter 2 perc után éri utol Jánost. Mekkora volt a kezdeti különbség?
2020. ápr. 6. 21:02
1/2 anonim válasza:
360 km/h-t át váltod m/s-ba és t = s/v képlettel kiszámolod.
2. Egyenlítő 40ezer km, 80nap-ot átszámolod órába, v = s/t km/h-ban fogod megkapni.
3. Péter megtett s1 = v1*t-t, János s2=v2*t-t
t-t át kell váltanod másodpercbe.
s1-s2 volt a kezdeti távolságuk.
2/2 anonim válasza:
Nem, de a nyelvtant igen: MEG TUDNÁTOK CSINÁLNI.