Fizika feladatokat megtudnátok csinálni?


1. Ha 360 km/h val megyünk mennyi idő alatt tesszük meg egy labdarúgó pályát (100 m)?

2. Mekkora volt Villi Fog átlagsebessége, ha úgy vesszük, hogy az egyenlítőn ment körbe?

3. Péter 50 m/s halad János után aki 30 m/s sebességel halad. Péter 2 perc után éri utol Jánost. Mekkora volt a kezdeti különbség?


2020. ápr. 6. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

360 km/h-t át váltod m/s-ba és t = s/v képlettel kiszámolod.


2. Egyenlítő 40ezer km, 80nap-ot átszámolod órába, v = s/t km/h-ban fogod megkapni.


3. Péter megtett s1 = v1*t-t, János s2=v2*t-t

t-t át kell váltanod másodpercbe.

s1-s2 volt a kezdeti távolságuk.

2020. ápr. 6. 21:16
 2/2 anonim válasza:
53%
Nem, de a nyelvtant igen: MEG TUDNÁTOK CSINÁLNI.
2020. ápr. 6. 21:49