Fizikához hülye vagyok. Nem feltétlenül a megoldásra vagyok kíváncsi(bár ha azt is megcsinálod nagyon köszönöm) de a megoldás menete is nagy segítség lenne.



1. Lehet - e egy gáz belső energiája negatív? Miért?


2. Hogyan változik a szoba belső energiája befűtés után? Miért?


3. Egy gáz hirtelen tágul. Hogyan változik a belső energiája ?


4.Agáz 100 J hőt kap, és 300 J munkát végez (tágul). Mennyivel változik a belső energiája ?


5. Egy tartályban 4 mol gáz van, 0,1 m3 térfogatú, 10000 Pa nyomású, a gáz egyatomos. Mekkora a gáz belső energiája ?


6. Egy tartályban 14 mol gáz van, hőmérséklete 300 K, a gáz kétatomos. Mekkora a gáz belső energiája ?



2020. ápr. 3. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Ehhez nem hülye vagy, hanem lusta vagy elolvasni azt a 2 oldalt a könyvben, ami ezekről szól. Próbáld meg kikeresni a könyvből. Jó esetben megérted, még jobb esetben még sikerélményed is lesz.
2020. ápr. 3. 12:32
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem kajak hülye vagyok. A tanárúr elküldött egy vázlatot, de nem értek belőle semmit. Csak hogy idézzek belőle:Eb=(5/2)NkT (=(5/2)nRT fogalmam sincs ez mi. De ha rájönnék, két mondattal később már pV=NkT, Eb=(f/2)NkT (=(f/2)nRT=(f/2) egy másik képlet
2020. ápr. 4. 11:27
 3/3 anonim ***** válasza:

"Nem kajak hülye vagyok."

Ezt mondja az előző is: nem vagy kajak hülye.

Írjál szépen a tanár úrnak, hogy magyarázza el a vázlatot.

2020. ápr. 8. 07:58