Mekkora tömegű csomagot emeltünk 2,2 m magasra, ha 55 J emelési munkát végeztünk?


Milyen magasról esett le az a 20 dkg-os alma, amin a nehézségi erő 3,6 J munkát végzett?


Mekkora sebességre gyorsítottuk fel a biciklit, ha a bicikli tömege a biciklissel együtt 80 kg, és 4 kJ munkát végeztünk a gyorsítás közben?


Mekkora a rugóállandója annak a rugónak, amelyet 24 J munkavégzéssel tudunk 20 cm-rel megnyújtani?


Hány kW a daru hasznos teljesítménye, ha egy 10 tonnás betonelemet 10 perc alatt emel fel lassan 30 m magasra?


Mennyi idő alatt gyorsul fel egy 800 kg tömegű F1 versenyautó 360 km/h sebességre, ha a motor teljesítménye 500 kW és a veszteségektől eltekintünk?


Válaszok péntekig kellenek. Előre is köszönöm.



2020. ápr. 1. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

1.

W = F * s, tehát F = W / s, ebből pedig már meg tudod határozni a tömeget. (m = F / g)

2.

20 dkg = 0,2 kg. Ebből már tudod a súlyát (F = m * g). s = W / F

3.

A munka mozgási energiává alakult.

E(mozg) = m * v² / 2

2 * E(mozg) = m * v²

v² = 2 * E(mozg) / m

v = ngyök(2 * E(mozg) / m)

4.

Passz.

5.

P = W / t

W = F * s,

F = m * g, tehát

P = m * g * s / t

SI-mértékegységeket kell használnod: watt, kg, m/s², méter, másodperc

1 kW = 1000 W

6.

A kocsi mozgási energiája gyorsítás után:

E(mozg) = m * v² / 2

Ennyi munkát kell végeznie a motornak.

P = W / t, tehát t = W / P

Si-mértékegységeket kell használni:

1 kW = 1000 W

1 m/s = 3,6 km/h

2020. ápr. 1. 14:01
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Elég szépen levezetted.
2020. ápr. 2. 11:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: az ngyök alatt négyzetgyököt értesz vagy mást?
2020. ápr. 2. 12:11